Resurse

Pentru a darui sufletelor care ne calca pragul parghiile pentru crearea de caractere puternice, independente si gata sa-si ia singure zborul spre lume, ne ajutam atat de dascalii care isi indeplinesc menirea cu drag cat si de resursele materiale cu care am avut grija sa dotam scoala.

Resurse umane

Micii - mari de maine - devin, la randul lor, OAMENI, pentru ca invata intr-o atmosfera calda, de familie, pe care o creaza dascalii lor impreuna cu personalul auxiliar, mereu mana lor dreapta. Aici gasiti intregul colectiv didactic.

Sufletul scolii e format si din elevii acesteia, cu care ne mandrim. Aici gasiti toate clasele scolii noastre.

Resurse materiale

Clasele, laboratoarele, cabinetele, sala de sport sunt dotate cu tot ce e necesar pentru a usura procesul de invatare. Cel mai mare teren sportiv acoperit si cea mai mare sala de sport din Galati creaza deschiderea elevilor spre activitati sportive.

Dati aici click pentru a afla detalii.